Fiat ROMAR RADOM Fiat ROMAR RADOM
      
Chrysler Dodge Dostawcze Jeep  
 
    www.fiat.pl        
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Aktualności

   


2008-08-19
Abarth już w październiku

 

     Firma Abarth znana z modyfikacji samochodów seryjnych, zwłaszcza Fiatów dokonała transformacji legendarnego Fiata 500. Warto wspomnieć, że pierwszy model Fiata 500 również zmodernizowała ta firma i posiadał on jednostkę napędową o mocy 26 KM.  Teraz przyszła kolej na powtórną modernizację popularnej pięćsetki.
Z zewnątrz zmodernizowany model wyróżniają: felgi aluminiowe z czerwonymi wstawkami, dwie chromowane rury wydechowe, czerwone lusterka, napis Abarth na drzwiach i oczywiście na  przedniej masce charakterystyczny znak skorpiona
.

 

 

 

W kabinie pojawiły się sportowe fotele i kierownica, czerwono-czarna skórzana tapicerka oraz metalowe nakładki na pedały. Na desce rozdzielczej pojawił się wyświetlacz sugerujący zmianę biegów oraz ciśnienia doładowania turbiny. Pod maską Fiata 500 Abarth znajduje się benzynowa jednostka z doładowaniem o pojemności 1,4 litra i mocy 135 KM. Przy wykorzystaniu pięciobiegowej skrzyni biegów auto można rozpędzić maksymalnie do 205 km/h, a w czasie 7,9 sekundy osiągnąć  100 km/h. W wyposażeniu Fiata 500 Abarth znajdziemy między innymi: ABS z EBD, ESP, ASR, wspomaganie ruszania pod górę, wspomaganie hamowania awaryjnego oraz siedem poduszek powietrznych w tym jedną chroniącą kolana kierowcy. Włosi zapowiadają również wypuszczenie na rynek wersji limitowanej z silnikiem o pojemności 1,4 i mocy 160 KM, skuteczniejszym układzie hamulcowym, twardszym zawieszeniu i 17 calowych aluminiowych felgach.

Pierwsze modele Fiata 500 Abarth pojawią się na polskim rynku już październiku.

 
 
 
 
· polityka prywatności    · informacje o cookies